Home / اخبار / امسال 180 تن گل محمدی در خوی تولید می شود…
قیمت تور استانبول

امسال 180 تن گل محمدی در خوی تولید می شود…

علیرضا مردانی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برداشت گل محمدی در شهرستان خوی از اوایل خرداد ماه جاری آغاز می شود و تا پایان این ماه ادامه می یابد.
وی ادامه داد: امسال در بیش از 55 هکتار از باغ های منطقه، گل محمدی کشت شده که این میزان نسبت به سال گذشته 15 هکتار ببشتر است.
وی اضافه کرد: قیمت هر کیلو گل محمدی 150 هزار ریال است و از هر هکتار نیز حدود چهار تا چهار و نیم تن محصول گلبرگ برداشت می شود.
رئیس اداره تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی خوی ادامه داد: 70 درصد گلبرگ های گل محمدی به صورت گلاب، 20 درصد در تهیه مربا و شیرینی و 10 درصد دیگر به صورت خشک مصرف می شود.
مردانی اضافه کرد: گونه های گل محمدی کشت شده در شهرستان خوی از نوع رقم های خاردار ریز کوتاه و بزرگ و توده های محلی بوده و گل محمدی خوی از نظر کیفیت و عطر و اسانس در جهان کم نظیراست.
وی بیان کرد: همچنین پیش بینی می شود امسال 480 هزار لیتر گلاب از گلستان های گل محمدی استحصال شود .
وی گفت : این محصول علاوه بر تامین نیاز داخل استان به استان های آذربایجان شرقی و کشورهای عراق، جمهوری آذربایجان و ترکیه صادر می شود.
به گزارش ایرنا، گل محمدی که در آذربایجان غربی به قیزیل گول مشهور است ،در ادبیات و فرهنگ مردم نیز جایگاه خاصی دارد؛ قیزیل گول خوی از ارزش غذایی فراوانی برخوردار است و در درمان زخم معده، ضعف عمومی، بیماریهای صفراوی، اسهال و جلوگیری از صرع و تقویت قلب بسیار مفید است .
8135/2093

انتهای پیام /*

نوشته امسال 180 تن گل محمدی در خوی تولید می شود… اولین بار در بازار پیچ – سایت جامع اخبار و فن آوری پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

مردم کدام کشورها سالم تر غذا می خورند؟!

اکثر کشورهای آسیایی فرهنگ های غذایی سالم دارند. هر یک از کشورهای دنیا دارای فرهنگ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *