Home / اخبار / الفبای اکو توریسم ، فقط رد پایت را جا بگذار!
قیمت تور استانبول

الفبای اکو توریسم ، فقط رد پایت را جا بگذار!

مقررات اکو توریسم:

برای آشنایی با الفبای اکو توریسم با ما همراه باشید.اکو توریسم نوعی سفر است به مناطق مختلفی در ایران و جهان و جاهای طبیعی مانند جنگل و کوه و دشت و … در صورتی که بخواهید به یک آدم اکو توریسم و ماجراجو تبدیل شوید راه های زیادی را باید طی کنید. چون اکو توریسم فقط به معنای رفتن در دل طبیعت و چادر زدن و چند ساعتی گشت و گذار و بعد هم برگشتن نیست، راه های خودش را دارد.این دنیا آنقدر دیدنی ها و زیباییها دارد و آنقدر دیدنی هایش شگفت انگیز می باشد که گاهی اوقات همه ی فکرتان می شود جایی که در آن قرار گرفته اید و جاهایی که باید ببینید را فراموش میکنید. در کل طبیعت گردی قوانینی دارد که باید رعایت کنید در ادامه سان سیر این راه ها را به شما آموزش میدهد :

اکو توریسم

طبیعت گردی

طبیعت گردی

اکو توریسم و طبیعت گردی

از انواع مختلف گردشگری می توان گردشگری مسئولانه را نام برد که لازم است اصول آن را بدانیم .بازدید از طبیعت زیبای کره خاکی مسئولیت هایی نیز دارد. اگر یک طبیعت گرد واقعی هستید، مراقب کره زمین باشید و چیزی جز رد پایتان روی آن نگذارید.
یک گردشگر واقعی هیچ آسیبی به طبیعت نمیرساند و از انداختن هر زباله ایی خودداری می نماید.
گردشگرانی هستند که به پاکیزگی طبیعت علاقه مند و میکوشند تا خسارات وارده از جانب دیگران را نیز جبران نمایند.آیا تا به حال شده که در طبیعت رفته گری کنید؟
اگر میخواهید مسئولانه گردشگری کنید همیشه هنگام گشت و گذار در طبیعت چندین کیسه زباله همراه داشته باشید تا علاوه بر حفظ پاکیزه گی در طبیعت زباله هایی را هم که توسط دیگران ریخته شده جمع آوری کنید.
اکو سیستم برای زنده ماندن و برای سالم ماندن نیاز به اهمیت همه ی ما دارد. پس چرا این کار را دریغ کنیم؟
به امید داشتن زمینی پاک و هوایی سالم

تاریخچه اکوتوریسم:

پیرامون واژهٔ اکوتوریسم و سابقهٔ کاربرد آن اظهارنظرهای متفاوتی صورت گرفته است. برخی صاحب‌نظران سابقهٔ کاربرد چنین واژه‌ای را در اواخر دهه ۱۹۸۰ ذکر کرده‌اند. اما در تمام متون مرتبط Ceballos-Lascurain به عنوان نخستین کسی آمده است که این واژه را به کار برده است. برابر تعریف او، بوم‌گردشگری مسافرتی است که به منظور مطالعه، تحسین، ستایش و کسب لذت از سیمای طبیعی و مشاهدهٔ گیاهان و جانوران و آشنایی با ویژگی‌های فرهنگی جوامع محلی در گذشته و حال صورت می‌گیرد.

برخی سابقهٔ اکوتوریسم را به زمانی دورتر و به Hetzer نسبت می‌دهند؛ و معتقدند که او این واژه را در دهه ۱۹۶۰ برای تشریح روابط متقابل گردشگری، محیط زیست و ویژگی‌های فرهنگی، استفاده کرده است. به اعتقاد Hetzer، مفهوم بوم‌گردشگری در واکنش به رویه‌های نامناسب و منفی توسعه و نادیده گرفتن ملاحظات زیست‌محیطی، شکل گرفته است؛ و سابقه آن به اواخر دهه ۶۰، یعنی زمانی که کارشناسان نسبت به برداشت بی‌رویه از منابع نگران بودند، بازمی‌گردد.

اکو توریسم

طبیعت

نوشته الفبای اکو توریسم ، فقط رد پایت را جا بگذار! اولین بار در سان سیر – آژانس مسافرتی در اصفهان. پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

غار زینگان، بهشت فراموش نشدنی در ایلام

استان ایلام یکی از استان های غربی کشور ایران است و دارای آب هوای خشک، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *