Home / اخبار / اعلام جزئیات برگزاری دوره «مطالعات فیلم»
قیمت تور استانبول

اعلام جزئیات برگزاری دوره «مطالعات فیلم»


مدرسه ملی سینمای ایران برای ارتقای فضای نظریه، تحلیل و نقد در سینما دوره آموزش عالی «مطالعات فیلم: نظریه، نقد و تحلیل» را در مدت زمان ۹ ماه، با حضور مدرسانی از برجسته‌ترین منتقدان و سینماگران ملی و بین‌المللی در تیرماه برگزار می‌کند.

پیرو انتشار فراخوان برگزاری دوره آموزش عالی «مطالعات فیلم: نظریه، نقد و تحلیل» توسط مدرسه ملی سینمای ایران، مجید کیانیان ـ مدیر پژوهش این مدرسه سینمایی ـ در گفت‌وگویی با ایسنا جزئیات برگزاری و مجموعه کارگاه‌هایی را که در این دوره آموزشی برگزار می شود شرح داد.

کیانیان در ابتدای صحبت‌های خود با اشاره به کم و کیف برگزاری دوره عالی «مطالعات فیلم: نظریه، نقد و تحلیل » گفت: مدرسه ملی سینمای ایران در راستای شناسایی استعداد و پرورش نیروهای متخصص در عرصه سینما و بررسی مطالعاتی جامع در نظر دارد یک دوره آموزش عالی در حوزه نظریه، تحلیل و نقد فیلم برگزار کند. به همین منظور طی فراخوانی از داوطلبان واجد شرایط برای حضور دعوت شده تا در این دوره آموزشی شرکت کنند.

وی افزود: این دوره آموزش عالی و مجموعه کارگاه‌های آن از تیرماه آغاز می‌شود و در طول ۹ ماه در سه دوره متفاوت و با در نظرگرفتن سرفصل‌های مختلف به پایان می‌رسد. طبق برنامه‌ریزی انجام شده در مجموع ۲۷۰ ساعت و در هر ماه ۳۰ ساعت آموزش در طول دوره در نظر گرفته شده است.

مدیر پژوهش مدرسه ملی سینمای ایران در ادامه با اشاره به مدرسان دوره عالی «مطالعات فیلم: نظریه، نقد و تحلیل » گفت: مدرسان این دوره آموزش عالی، ترکیبی از برجسته‌ترین استادان در عرصه نقد، تحلیل فیلم و صاحب‌نظران در حوزه فلسفه هنر در عرصه ملی و بین‌الملل هستند که مباحثی را چون «نقد: مفاهیم و روش‌شناسی»، «نظریه در سینما»، «آسیب‌شناسی نقد در سینما»، «زیبایی‌شناسی هنر و تاریخ تحلیلی با تأکید بر هنر معاصر»، «روایت و روایت‌شناسی»، «قصه‌گویی در سنت ایرانی»، « مفهوم ژانر»، «ژانر در تاریخ سینما»، «ژانر در تاریخ سینمای ایران»، «نشانه‌شناسی هنر»، «نشانه‌شناسی در سینما» ، «روانشناسی و مفهوم هنر»، «روانشناسی و سینمای ایران» و …. مطرح می‌کنند.

کیانیان همچنین با اشاره به شرایط حضور داوطلبان در این دوره آموزشی تاکید کرد: به دلیل گستردگی مباحث دوره عالی «مطالعات فیلم: نظریه، نقد و تحلیل » به شکل محدود برگزار می‌شود و علاقه‌مندان برای حضور در این دوره آموزشی باید با مواردی چون تاریخ سینمای ایران و جهان، فنون نگارش نقد، زبان انگلیسی و مبانی نقد ادبی آشنایی و شناخت کافی داشته باشند.

او در پایان گفت: داوطلبان علاقه‌مند و دارای شرایط ذکرشده می‌توانند تا تاریخ ۲۷ خردادماه از طریق روابط عمومی اقدام به ثبت نام کنند.  پس از انجام ثبت نام متقاضیان طی مصاحبه‌ای مورد ارزیابی قرار گرفته و در صورت موفقیت در آزمون مصاحبه شرایط حضورشان در دوره فراهم خواهد شد.

انتهای پیام

نوشته اعلام جزئیات برگزاری دوره «مطالعات فیلم» اولین بار در بازار پیچ – سایت جامع اخبار و فن آوری پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

جشنواره نوروز بل، بزرگداشت یک جشن باستانی

آیین و جشن های زیادی از دیرباز در فرهنگ شهرهای ایران زمین ریشه دوانده است، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *