Home / اخبار / اطلاعاتی عجیب از پل های فراموش شده در جهان
قیمت تور استانبول

اطلاعاتی عجیب از پل های فراموش شده در جهان

پل های فراموش شده در جهان

جاده ما را به مکان های بسیاری هدایت می کند. گاهی اوقات کره زمین کوچک و ناچیز ما در مقابل وسعت کهکشان بسیار گسترده به نظر می رسد. هنوز نیز بسیاری از مکان های شناخته نشده، جزایر و چشمه هایی وجود دارند که کشف نشده اند. بسیاری از زنان و مردان هستند که پیگیر کشف حقایق زمین را دلیل موجودیت خود می دانند و زمانی که چیزی کشف می شود همانطور که ماهیت وجودی ما انسان ها است بسیار شگفت زده خواهیم شد. اما بگذارید یک لحظه در مورد آن چیزهایی که کشف شده یا ساخته اند فکر کنیم، به نظر می رسد برخی از نقاط حتی در شهرهای خودمان وجود دارند که فراموش شده اند. به عنوان یک انسان ما عادت های وحشاتناکی داریم و آن اینکه هر آنچه که پیر می شود را کنار گذاشته و سعی می کنیم آن را با چیزی جدیدتر و بهتر جایگزین نماییم. ما انسان ها همیشه این احساس را داریم که آن چیزی که جدید است قابل اعتمادتر می باشد. جاده هایی که فراموش شده اند را به خاطر بیاورید، مسیرهایی که مردم از آن ها عبور می کرده اند و همانند جاده ها پل ها نیز شرایط مشابهی دارند. پل ها همواره اجازه داده اند تا انسان ها بتوانند از آب ها و شکاف های مختلف در سراسر زمین عبور نمایند و این یک اختراع مهندسی فوق العاده بود. حال آماده باشید تا چشمان خود را بر روی برخی از پل های ترسناکی که تاکنون از آن ها عبور نکرده باز کنید که به نوعی جزء پل های فراموش شده در جهان به شمار می روند پس با الی گشت همراه شوید.

پونت سنت بنزت | Pont St-Bénézet

مطالب مرتبط:
پل نانجینگ، مرگبارترین جاذبه ی چین
پل طلایی ویتنام، سازه ای باشکوه بر دستان سخاوتمند طبیعت
هنگام عبور از این پل ها وحشت خواهید کرد! + تصویر

این پل که بر روی رودخانه Rhone ساخته شده مابین Avignon و Villeneuve-lès-Avignon در جنوب فرانسه قرار گرفته است. این ساختار بین سال های ۱۱۷۷ و ۱۱۸۵ و با طول اولیه بیش از ۸۹۶ متر ساخته شده است. این پل در طی محاصره شهر توسط لوییس هشتم در سال ۱۲۲۶ نبود گردید اما طبق نظر کنگره فرانسه در سال ۱۲۳۴ مجددا بازسازی شد. این ساختار از اهمیت استراتژیکی خاصی بهره مند بوده و برای دسترسی به دادگاه های کلیسایی در قرن چهاردهم که در آوینیون قرار داشت ضروری بود. پل پونت سنت در نهایت در قرن هفدهم میلادی در اثر سیل فاجعه باری که در سال ۱۶۶۹ صورت گرفت ار بین رفته و امروزه تنها ۲۲ قوس از ساختار اصلی آن باقی مانده است که موجب شده آن را در لیست پل های فراموش شده در جهان قرار دهیم.

پل نوهیر | Bridge to Nowhere

این پل در بیابان های میان کوه های سن گابریل در ایالت کالیفرنیای آمریکا و در بالاترین نقطه پنجه شرقی واقع شده و یکی از پل های فراموش شده در جهان می باشد. بر اساس LAist این پل قوسی در سال ۱۹۳۶ به عنوان بخشی از یک طرح برای ارتباط بین Azusa با کوه های شهر Wrightwood ساخته شده است. اگرچه که سیل بزرگ سال ۱۹۳۸ باعث شد تا تمامی این نواحی زیر آب بروند. این جاده هرگز ترمیم نشد اما پل به صورت جدا شده در میان کوه ها باقی ماند. تنها راه دسترسی به این پل به وسیله پیاده روی ۱۰ مایلی و یا از طریق صخره نوردی است که مقصدی خوب برای مسافران کوهنورد به شمار می رود.

پل الم سبز | Green Elm Bridge

به راحتی نمی توان از پل الم سبز بازدید کرده و آن کمی شما را می ترساند. گفته می شود که منطقه رها شده ای واقع در کنار رودخانه ترینیتی و در مجاورت یک گورستان وجود داشته که یکی از مکان های پر طرفدار نیز می باشد. گفته می شود که این پل که اندازه ای بیش از ۳۰ متر دارد توسط خرابکارها به آتش کشیده شده و آسیب دیده است و در لیست پل های فراموش شده در جهان قرار گرفته.

پل آهنی رودخانه ناندو | Nandu River Iron Bridge

این ساختار که به پل آهنی شیطان نیز شناخته می شود در استان هینان چین واقع شده و ساختارهای فلزی آن به درون رودخانه ناندو سقوط کرده است. این پل که ۷۸۵ متر طول و نزدیک به ۷ متر عرض داشت در زمان جنگ دوم میان چین و ژاپن برای دسترسی به سرزمین های غرب رودخانه توسط امپراطوری ژاپن ساخته شده بود. در سال ۱۹۸۴ یک پلی دیگر در حدود ۳ مایل پایین از آن ساخته شد و زمانی که پل رودخانه ناندو تخریب گردید و به داخل رودخانه فرو ریخت این مسیر در اثر ترافیک بسته شده و به عنوان مکانی تاریخی حفظ گردید. در اکتبر سال ۲۰۰۰ سیل باعث فروپاشی قسما غربی پل گردید و تنها سه قسمت از ان باقی ماند. با این حال همچنان پا رودخانه ناندو که یکی از پل های فراموش شده جهان به شمار می رود به عنوان جاذبه توریستی باقی مانده و سوژه بسیاری از عکس های مسافران و همچنین عروسی ها می باشد.

پل ویادوک کارامل | Viaduc du Caramel

۱۳ قوس زیبا از این پل همچنان در روستای Castillon در فرانسه هنوز هم از دور دیده می شود اما در حال حاضر در انزوا و سکوت ایستاده است و خود را در لیست پل های فراموش شده در جهان قرار داده. پل ویادوک در بین سال های ۱۹۰۸ تا ۱۹۱۲ برای خط تراموایی که روستای Menton را به Sospel متصل نماید ساخته شد. گفته شده است که این پل بر اساس دستورات نظامی بر روی منحنی منحصر به فردی از کوهستان ساخته شده تا آن ها بتوانند در صورت تهاجم آن را از بین برده و از حمله دشمن جلوگیری نمایند.

پل متروکه مونوریل | Abandoned Monorail Suspension Bridge

یک پل مونوریل نیمه تمام در Putrajaya در کشور مالزی واقع شده که به عنوان پیوند گمشده سیسم حمل و نقل عمومی برای سرمایه اداری فدرال شناخته می شود. این پروژه با ۹۰ درصد پیشرفت در سال ۲۰۰۴ متوقف شد زیرا دولت بودجه بیشتری را برای ادامه ان تایید نکرد. بر اساس گزارشات گفته شده است که منتقدان برای جمعیت ۵۵ هزار نفری پوتراجایا خدمات مونوریل را تایید نکرده اند. این پروژه احتمالا زمانی ادامه خواهد یافت که این شهر بزرگتر شود.

جاده ۵۲۰ واشنگتن | Washington State Route 520

این ساختار اغلب به عنوان رمپ هایی که به هیچ جا نمی رسند نیز شناخته می شوند. این جاده در مراتعی در ایالت واشنگتن قرار داشته و اساسا بخشی از برنامه ساخت شاهراه اصلی R. H. Thomson بوده است که از میان سیاتل عبور می کرده است. شهروندان در تاریخ ۴ می ۱۹۶۹ یک شورشی را بر علیه این طرح به راه انداختند و برای نیم قرن است که این رمپ ها به عنوان یادآوری تنش های میان بزرگراه های سیاتل و طبیعت آنجا می باشد تا این نیز در لیست پل های فراموش شده در جهان قرار بگیرد. در سال ۲۰۱۳ وزارت حمل و نقل ایالت واشنگتن اعلام کرد که قصد دارد در بین سال های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۶ بزرگراه ۵۲۰ را با هزینه ای بالغ بر ۴٫۱ میلیارد دلار مجددا جایگزین نماید.

پل فونتین کریک | Fountain Creek Bridge

پل قوسی سنگی فونتین کریک در غرب واترلو در سال ۱۸۴۹ ساخته شده است و در دهه ۱۹۲۰ زمانی که به حدود ۱۰۰ متری ساختمان بزرگراه دولتی ۱۵۶ منتقل شد منسوخ گردید. این پل به عنوان بزرگترین پل قوسی سنگی در شهرستان مونرو شناخته می شود. با توجه به اینکه در این شهرستان حدود ۱۰۰ پل سنگی ساخته شده است و دومین قطعه بزرگ آن توسط ترافیک جاده ای در ایالت مورد استفاده قرار می گیرد.

پل خیابان ایالتی | State Street Bridge

پل خیابان ایالتی یکی از معدود پل های فلزی باقی مانده در میشیگان می باشد که در لیست آثار تاریخی نیز قرار گرفته است. بر اساس گزارش های وزارت گردشگری این پل یکی از دو نمونه باقی مانده از پل های فلزی در میشیگان بوده که توسط Joliet و Illinois که یکی از تولید کنندگان پیشرو در زمینه پل های فلزی در اوایل قرن بیستم بود ساخته شده است. در سال ۲۰۰۹ مهندسان این پل ۱۰۳ ساله فولادی توسط نرده های قفل شونده بسته تا از ورود افراد به آن جلوگیری نمایند. این بدان معنی است که وضعیت پل به گونه ای بوده که پیاده روی بر روی ان می تواند خطرناک باشد. با این حال این پل در سال ۲۰۱۰ مورد بازسازی قرار گرفته و برای عبور وسایل غیر موتوری و افراد مجددا بازگشایی گردید. ترمیمی که روی پل صورت گرفته بود به شکلی ناقص و ناموفق بوده و یک بازسازی بر روی پایه های آن مجدد انجام گردید تا این اطمینان را ایجاد کند که مواد اصلی روی پل محافظت خواهد شد.

در سراسر پل های فراموش شده در جهان تنوعی وجود دارد که شما می توانید با مشاهده هر کدام و یا مطالعه داستان های ان ها پی به حوادثی که همراه خود دارند ببرید. پل هایی که در این مطلب به آن ها اشاره گردید به گونه ای شکل تاریخی نیز به خود گرفته اند در صورتی که برخی از این ساختارها گاها بدون اطلاع هیچ کس به طور کامل رها شده اند.

نوشته اطلاعاتی عجیب از پل های فراموش شده در جهان اولین بار در تور لحظه آخری|تور دقیقه ی 90|تور آفردار|تور تخفیف دار. پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو چگونه است؟ بهترین مرکز تفریحی باکو

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو مکانی نام آشنا برای ایرانیانی است که علاقه زیادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *