Home / اخبار / اشتغالزایی اولویت اصلی استان کرمانشاه است…
قیمت تور استانبول

اشتغالزایی اولویت اصلی استان کرمانشاه است…

به گزارش خبرنگار ایرنا، هوشنگ‌ بازوند عصر پنجشنبه در شورای برنامه ریزی و توسعه استان که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: توزیع اعتبارات استانی براساس برش یک ساله برنامه ششم توسعه انجام خواهد شد که در این طرح فرمانداران 30 درصد حق اختیار دارند.
وی افزود: مدیران دستگاه های اجرایی نیز باید در صورت نیاز به اجرای پروژه ها از بودجه تحت اختیار فرمانداران کمک بگیرند.
استاندار کرمانشاه به ضرورت بحث فرهنگ اشاره کرد و گفت: باید بودجه لازم به منظور افزایش آنتن دهی در اختیار صدا و سیما قرار گیرد تا تمام مردم استان بتوانند از رسانه ملی بهره ببرند.
بازوند با بیان اینکه علاوه بر پروژه های نیمه کاره اجرای پروژه های جدید نیز باید پیگیری شود، اظهار داشت: تکمیل پروژه های نیمه تمام در اولویت فرمانداران و مدیران باشد.
استاندار کرمانشاه در بخش دیگری از صحبت های خود در رابطه با بحث گردشگری گفت: گردشگری در اورامانات همچون چاه نفت ارزشمند است که باید به خوبی از آن در راستای توسعه استفاده کرد.
بازوند در پاسخ به احمد صفری نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی که خواهان تبدیل شدن کرمانشاه به کلان شهر بود، گفت: کرمانشاه پیش از این نیز جزء کلان شهرها نبود، اما از وزارت کشور در خواست کرده ایم که آمار مرکز آمار را ملاک قرار ندهند و اجازه بدهند که این سرشماری در استان تهیه شود.
وی افزود: آمار استانی در این زمینه تهیه شده است و اگر وزارت کشور این آمار را ملاک قرار دهد کرمانشاه به کلان شهر تبدیل خواهد شد.
استاندار کرمانشاه وضعیت فاصلاب شهر کرمانشاه را تاسف بار توصیف‌ کرد و گفت: 90 میلیارد تومان به ساماندهی فاضلاب شهر تخصیص پیدا کرده است تا رودخانه قره سو از آلودگی رهایی پیدا کند.
بازوند همچنین به پروژه ساماندهی آشوران اشاره کرد و گفت: براساس توافقی که در اسفند ماه سال گذشته با پیمانکار امضا شد، قرار شد که حدود 2 و نیم کیلومتر از محدوده این رودخانه که سرپوشیده شده، با اعتباری بالغ بر 58 میلیارد تومان ساماندهی شود.
وی اظهار داشت: سه پیمانکار دیگر نیز با اعتباری بالغ بر 15 میلیارد تومان در حال ساماندهی بخشی از آبشوران هستند.
استاندار کرمانشاه اعلام کرد که کمیته ای راهبردی برای پروژه های ویژه شهر کرمانشاه در نظر گرفته شده است، گفت: پروژه هایی همچون ساماندهی قره سو آبشوران و تلکه کابین طاقبستان در زمره این طرح ها هستند.
بازوند همچنین اعلام کرد که تفاهم نامه های لازم به منظور احداث تله کابین طاقبستان با پیمانکار امضا شده است.
7445/8066

انتهای پیام /*

نوشته اشتغالزایی اولویت اصلی استان کرمانشاه است… اولین بار در بازار پیچ – سایت جامع اخبار و فن آوری پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

مردم کدام کشورها سالم تر غذا می خورند؟!

اکثر کشورهای آسیایی فرهنگ های غذایی سالم دارند. هر یک از کشورهای دنیا دارای فرهنگ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *