Home / اخبار / استفاده از تولید ایرانی باید به دغدغه مردم تبدیل شود…
قیمت تور استانبول

استفاده از تولید ایرانی باید به دغدغه مردم تبدیل شود…

حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی روز شنبه در نخستین جلسه شورای فرهنگ عمومی آذربایجان غربی در سال 1397 با موضوع حمایت از کالای ایرانی، افزود: در این راستا باید کمیته های تخصصی فرهنگی تشکیل شده و با سرعت اقدامات لازم را انجام دهند.
وی ادامه داد: علاوه بر آن، باید دستگاه های اجرایی به عنوان پیشگام حمایت از کالای ایرانی، در تحقق شعار سال بکوشند.
وی اضافه کرد: وجود تعصب برای حمایت از تولیدات استانی نیز وظیفه مردم در این راستاست که در این خصوص، آگاهسازی عمومی، اطلاع رسانی گسترده و فرهنگسازی لازم است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی نیز در این جلسه با بیان اینکه، برخی افراد استفاده از کالای خارجی را افتخاری برای خود می دانند، بیان کرد: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری این تفکر غلطی است که به خرید کالای خارجی افتخار کنیم.
حجت الاسلام ناصر خدایاری از الصاق مارک خارجی بر روی برخی از کالای داخلی نیز انتقاد کرد و گفت: با این کار محصولات خارجی تبلیغ و ذهنیت منفی نسبت به کالای ایرانی نیز تشدید می شود.
وی همچنین به چهار نکته مورد تاکید رئیس جمهوری در حمایت از کالای ایرانی اشاره کرد و افزود: کمک به تولیدات داخلی، افزایش کیفیت تولیدات داخلی، بازاریابی مناسب در منطقه و کنترل واردات بی رویه این نکات را شامل می شود که باید گام های اساسی در راستای این موارد در استان برداشته شود.
سردار ناصر اصلانی فرمانده انتظامی آذربایجان غربی هم در این جلسه بر استفاده از ظرفیت مردمی برای حمایت از کالای ایرانی تاکید کرد و ادامه داد: علاوه بر آن باید متولی اصلی اجرای برنامه های تحقق شعار سال انتخاب شود.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان غربی نیز در این جلسه گفت: 9 هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی برای حمایت و رونق بخشی تولیدات استانی و چهار هزار و 800 میلیارد ریال نیز برای اجرای طرح های تولیدی در روستاها اختصاص یافته که ارقام مناسبی برای این حوزه به شمار می رود.
ناصر حضرتی افزود: فرهنگ سازی بهترین بستر برای حمایت از تولید داخلی است و باید مردم را وارد میدان تولید کرده و با کار فرهنگی حمایت از کالای ایرانی را محقق کنیم.
به گزارش ایرنا، جلسه شورای فرهنگ عمومی آذربایجان غربی با محوریت حمایت از کالای ایرانی با حضور مدیران دستگاه های اجرایی در دفتر امام جمعه ارومیه برگزار شد.
رهبر معظم انقلاب سال جاری را سال حمایت از کالای ایرانی نام گذاری کرده اند.
8135/2093

انتهای پیام /*

نوشته استفاده از تولید ایرانی باید به دغدغه مردم تبدیل شود… اولین بار در بازار پیچ – سایت جامع اخبار و فن آوری پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

مردم کدام کشورها سالم تر غذا می خورند؟!

اکثر کشورهای آسیایی فرهنگ های غذایی سالم دارند. هر یک از کشورهای دنیا دارای فرهنگ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *