Home / اخبار / استار باکس| استانبول
قیمت تور استانبول

استار باکس| استانبول

“بویورون، بویورون” یا “بفرمایید”، کلمه ای است که وقتی در خیابان های شهر استانبول در ترکیه قدم می زنید توجه  شما را از مغازه ها به داخل کافه ها و رستوران ها جلب می کند.

منوی کافه ها را که ورق بزنید، قهوه ترک در صدر قسمت قهوه ها نوشته شده است. معمولاً قیمتی بین ۴ تا ۶ YTL (ليره ترك) دارد. نوشیدن یک فنجان قهوه  ترک آن هم در جایی که می دانی همه کافه چی هایش مهارتی ذاتی در تهیه آن دارند، باعث می شود با خیالی راحت بنشینی و منتظر نوشیدن یک فنجان قهوه ترک شوی.

استار باکس استانبول

استار باکس استانبول

قهوه ترک معمولاً تلخ سرو می شود و تنها به درخواست مشتری شکر به آن اضافه می کنند. باقلوا، حلوا و شکلات های مخصوصی که درهر کافه ای متفاوت است مزه تلخ آن را برای آنهایی که عادت ندارند متعادل می كند.

امروزه  بسیاری از مردم  با نوشیدن یک فنجان قهوه “اسپرسو”، “لته” (شیرقهوه) و یا انواع دیگر قهوه، روزشان را آغاز می کنند.

با پیشرفت تکنولوژی صنعت قهوه هم درهمه مراحلش پیشرفت کرده است. از مرحله کاشت گرفته تا سرو قهوه در قهوه خانه ها.

در قدیم تا از قهوه خانه سخنی به میان می آمد، مکانی تصور می شد پر از دود و عده زیادی مرد که مشغول سیگار کشیدن بودند. اما قهوه خانه های جدید و امروزی  به سرعت در همه کشورها با شیوه های بازاریابی جهانی شعبه هایی دایر می کنند تا برای محصولات خود مشتریانی ثابت در سراسر دنیا  بیابند.

یکی از این قهوه خانه های مدرن “استارباکس” است. این کمپانی که اکنون در چندین کشور جهان شعبه دارد پاتوقی است بین المللی برای دوستداران محصولاتش. وابستگی این مشتریان به حدی است که به هر کشوری که بخواهند سفر کنند ابتدا به سایت “استارباکس” سری می زنند تا شعبه آنجا را بیابند و بعد با خیالی راحت به سفر می روند.

در خیابان استقلال شهر استانبول هم “استارباکس” شعبه دارد. اما بدون جلب مشتری با کلمه “بویروم، بویروم”. علاقه مندانش بر روی میزهای چوبی می نشینند و در حالی که قهوه شان را می نوشند به رهگذرها هم نگاهی می کنند. در آنجا از نمادهای سنتی که در کافه های شهر استانبول وجود دارد خبری نیست.

کافه های کنار خیابان محلی هایی  مناسب اند برای شنیدن و دیدن نوازنده هایی که  موسیقی ترکی اجرا می کنند و البته در کناری هم می توان خانم یا آقایی را دید که فنجان قهوه به دست مشغول گرفتن فال قهوه است.

فال قهوه  تفریحی است برای بسیاری از مردم که علاقه دارند از آینده شان با خبر شوند. برای بعضی عادت و باور است و برای عده ای کنجکاوی.

در ترکیه برای جلب توریست ها از هر نماد سنتی استفاده می کنند. پرچم های افراشته درهمه جا، چشم های شیشه ای برای دور کردن بدی ها، کلاه های ترکی، موسیقی خیابانی، و فال قهوه.

 به نوشته روزنامه ای در ترکیه، این کشور در رده یازدهم کشورهایی است  که توریست ها به آنجا سفر می کنند.

 مکان های باستانی، مهمان نوازی ترک ها، غذاهای متنوع، شیرینی های رنگارنگ مثل انواع باقلوا و حلوا، نوشیدن چای ترکی همراه با قلیان و قهوه ترک همراه با فال از جذابیت هایی است که در ذهن هر توریستی نقش می بندد و او را وادار می کند بازهم به ترکیه سفر کند.

نوشته استار باکس| استانبول اولین بار در ترکی توریسم پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو چگونه است؟ بهترین مرکز تفریحی باکو

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو مکانی نام آشنا برای ایرانیانی است که علاقه زیادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *