Home / اخبار / از حمام های استانبول چه چیزی انتظار داشته باشیم؟
قیمت تور استانبول

از حمام های استانبول چه چیزی انتظار داشته باشیم؟

بخش های مختلف حمام های استانبول

در هنگامی که حمام های سنتی را انتخاب می کنید، به شما بسته ای داده می شود که در آن شامپوی بدن و وسایل شستشو همانند کیسه و لیف قرار دارد. همچنین دو لنگ و حوله به شما داده می شود. در نهایت شما را به سالنی که مخصوص استراحت اولیه است راهنمایی می کنند. در این قسمت به شما کمدی می دهند که حتی می توانید آن را قفل کنید. وسایلتان را درون کمد بگذارید. شما را به سمت رختکن هدایت می کنند و به شما صندل و پارچه لنگی نیز می دهند.

بعضی از حمام ها دارای بخش زنانه و مردانه جداگانه هستند و اگر این دو بخش را نداشته باشند، در دو زمان متفاوت خدمات خود را برای آقایان و بانوان ارائه می دهند. بنابراین قبل از اینکه به سمت حمام بروید، از سانس حمام مطلع شوید که برای کدام یک از گروه ها باز است. پس از عبور از قسمت سربینه که هوایی خنک و متعادل دارد، به قسمت گرمخانه بروید.

در گرمخانه، زمانی را برای گذراندن و تماشای معماری گرمخانه خواهید داشت. کمی در این فضای پر بخار، می مانید تا بدن شما مرطوب شود. می توانید در زیر گنبد زیبای حمام و بر روی سکویی از سنگ های مرمر در وسط حمام های استانبول، دراز کشیده و استراحت کنید. به این سکو در زبان ترکی گوبکتاشی (göbektaşı) می گویند. پس از ۱۵ دقیقه استراحت، فردی برای کیسه کشی به کمک شما خواهد آمد. در اینجاست که باید این جمله معروف را بیان کنیم: نابرده رنج، گنج میسر نمی شود. چرا که مشت و مال درد خواهد داشت اما در نهایت به شما احساس سبکی خواهد داد. در نهایت بدنتان را با آب سرد شستشو داده و دوباره می توانید استراحت کنید. تمام فرایند کیسه کشی حدود ۱۵ دقیقه طول می کشد. بعد از آن برای ۱۵ دقیقه یا بیشتر بر روی سکوی میانی استراحت کنید. پس از استراحت به بخش سرد و تفریحی حمام می روید.

بخش سرد بعدی را می توان همان رختکن دانست که نه تنها هوایی خنک تر داشته بلکه سرویس های بهداشتی نیز دارد. برای ورود به این قسمت که از طرفی بسیار تمیز نیز هستند، به شما حوله می دهند تا تن خود را خشک کنید. همچنین دوش هایی برای استفاده تعبیه شده است.

نوشته از حمام های استانبول چه چیزی انتظار داشته باشیم؟ اولین بار در تور لحظه آخری|تور دقیقه ی 90|تور آفردار|تور تخفیف دار. پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو چگونه است؟ بهترین مرکز تفریحی باکو

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو مکانی نام آشنا برای ایرانیانی است که علاقه زیادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *