Home / اخبار / آمریکا درباره مطرح شدن پرونده حقوق‌بشر کره‌شمالی در نشست‌های آتی اظهارنظری نکرد
قیمت تور استانبول

آمریکا درباره مطرح شدن پرونده حقوق‌بشر کره‌شمالی در نشست‌های آتی اظهارنظری نکرد


یک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در اظهاراتی از پاسخ به اینکه آیا مسائل حقوق بشری در دستورکار نشست‌های برنامه‌ریزی شده میان رهبران آمریکا و کره شمالی قرار دارد، خودداری کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز،‌ این در حالی است که دولت‌های آمریکا همواره کره شمالی را محور انتقادهای حقوق بشری خود قرار می‌دادند و اخیرا یک گزارش مرتبط با دولت آمریکا در ادامه انتقادهای حقوق بشری از کره شمالی این کشور را متهم به اداره یک سیستم از اردوگاه‌های کار اجباری زندانیان کرد.

هدر ناوئرت، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با اشاره به نشست روز پنجشنبه در نیویورک که قرار است میان مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا و کیم یونگ چول، مقام ارشد نزدیک به رهبر کره شمالی برگزار شود، گفت: من نمی‌گویم که اینطور خواهد بود یا اینطور نخواهد بود. من نمی‌خواهم جلوتر از نشست‌های وزیر امور خارجه‌ای که از همین هفته شروع می‌شود، حرفی را مطرح کنم.

ناوئرت تصریح کرد: هرگونه نشست میان دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا و کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی عمدتا متمرکز بر برنامه‌های هسته‌ای پیونگ یانگ خواهد بود.

با وجود آنکه آمریکا سالیان متوالی است که از کره شمالی به دلیل مسائل حقوق بشری انتقاد می‌کند اما نشست ۱۲ ژوئن در سنگاپور اولین فرصت برای یک رئیس‌جمهوری در تاریخ آمریکاست که مستقیما این مساله را نزد مقام‌های کره شمالی مطرح کند.

کاخ سفید درباره مساله مطرح شدن سوءاستفاده‌های حقوق بشری کره شمالی در این نشست‌ها اظهارنظری نکرده است.

با وجود آنکه انتظار می‌رود این نشست‌ها عمدتا متمرکز بر خلع سلاح هسته‌ای کره شمالی و دیگر مسائل پیرامون آن باشند اما سازمان ملل و گروه‌های دیگر از آمریکا خواسته‌اند که به مساله حقوق بشر بی‌اعتنایی نکنند.

سم براونبک، سفیر مختار آمریکا برای مساله آزادی مذهبی در جهان در گزارشی موسوم به “گزارش آزادی مذهبی بین‌الملل در سال ۲۰۱۷ ” وابسته به وزارت خارجه آمریکا گفت: سوءاستفاده‌های حقوق بشری در کره شمالی از جمله نقض آزادی مذهبی باید یکی از موضوعات بحث‌های آمریکا باشد.

او در این گزارش خاطرنشان کرد: در کره شمالی یک سیستم شبه گولاگ (اردوگاه کار اجباری بدنام دوره شوروی سابق) فعال است و یک وضعیت وحشتناک را برای سالیان زیاد در آن ایجاد کردند.

در این گزارش کره شمالی یک کشور حائز نگرانی ویژه مطرح شده است.

براونبک در پاسخ به این پرسش که آیا انتظار مطرح شدن موضوع حقوق بشر در نشست‌های کره شمالی را دارد، گفت: من فکر می‌کنم که آنها همه این مسائل را مطرح خواهند کرد.

این گزارش کره شمالی را به برخورد خشونت آمیز با هر کسی که دست به هرگونه اقدام مذهبی بزند از جمله از طریق اعدام، شکنجه، ضرب و شتم و بازداشت متهم کرد.

انتهای پیام

نوشته آمریکا درباره مطرح شدن پرونده حقوق‌بشر کره‌شمالی در نشست‌های آتی اظهارنظری نکرد اولین بار در بازار پیچ – سایت جامع اخبار و فن آوری پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

مردم کدام کشورها سالم تر غذا می خورند؟!

اکثر کشورهای آسیایی فرهنگ های غذایی سالم دارند. هر یک از کشورهای دنیا دارای فرهنگ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *