Home / اخبار / آرمات: برابر استرالیا و ژاپن محکوم به بردیم/ در حمله ضعیف بودیم
قیمت تور استانبول

آرمات: برابر استرالیا و ژاپن محکوم به بردیم/ در حمله ضعیف بودیم


کارشناس والیبال ایران با انتقاد از کادر فنی تیم ملی والیبال ایران در بازی ندادن به نفرات جوان‌تر، گفت‌: هم تعویض‌ها و هم گرفتن زمان‌های استراحت دیر انجام شد.

مسعود آرمات در گفت‌وگو با ایسنا، درباره دیدار نخست تیم‌ ‌ملی والیبال ایران برابر فرانسه در هفته‌ اول لیگ ملت‌های والیبال که با شکست سه بر یک شاگردان کولاکوویچ به اتمام رسید، اظهار کرد: در کل ضعیف ظاهر شدیم. متاسفانه تیم‌ ‌ملی والیبال ایران در سال‌های اخیر در تورنمنت‌های مختلف و با مربیان مختلف شروع خوبی ندارد و شروع ضعیف در دیدار دیشب برابر فرانسه مختص به زمان حضور کولاکوویچ نیست. فرانسه قهرمان دوره گذشته لیگ جهانی است و با همین تیم در فینال دوره گذشته برزیل را شکست داد. بنابراین با وجود عملکرد ضعیف ایران برابر فرانسه، نمی‌توان از قدرت بازیکنان فرانسه حرفی به میان نیاورد.

او در ادامه‌ صحبت‌هایش افزود: تیم‌ ‌ملی ایران از نظر کار گروهی و هماهنگی خوب کار نکرد و اصلا بازیکنان ایران شب خوبی را مقابل فرانسه پشت سر نگذاشتند. حداقل از این که بازی اول ایران با فرانسه بود خوشحالیم چرا که با پیروزی در دو بازی بعدی برابر استرالیا و ژاپن می‌توانیم جایگاه‌مان در پایان هفته‌ اول را بهبود ببخشیم. به غیر از ست دوم که بازیکنان ایران به خودشان آمدند در مابقی ست‌ها هم اشتباه‌های زیادی مشهود بود و هم از درصد توپ‌های موفق در خط حمله کاسته می‌شد.

این کارشناس والیبال درباره دلایل فنی و تاکتیکی شکست تیم‌ ‌ملی والیبال ایران برابر فرانسه، اظهار کرد: تیم‌ ‌ملی در خط حمله بسیار ضعیف بود و فرانسوی‌ها تقریبا دو برابر ایران اسپک زدند. حتی در حملاتی که انجام می دادیم قدرت اسپک‌های بازیکنان ایران کمتر از حریف بود بنابراین در بیشتر مواقع توسط دفاع عقب زمین فرانسه دریافت می‌شد. در درصد دفاع روی تور و سرویس و حتی میزان اشتباه ،تقریبا دو تیم پایاپای بودند و به نظرم وجه تمایز دو تیم در توانایی بازیکنان در هنگام حمله بود که ستارگان نام آشنای فرانسه بسیار خوب کار کردند.

او با انتقاد از عملکرد کولاکوویچ برای بازی ندادن به نفرات ذخیره و کم تجربه‌تر، گفت‌: به نظرم اگر کولاکوویچ از بازیکنان جوانی که به همراه تیم‌ ‌ملی به فرانسه رفته بودند بیشتر و به موقع استفاده می‌کرد، می‌شد نتیجه‌ بهتری بگیریم و لااقل یک امتیاز از بازی برابر فرانسه می گرفتیم. باید در شرایطی مانند ست چهارم که تقریبا تیم ایران بازی را از دست داده می دید، کولاکوویچ از نفرات جوان مانند شفیعی و میرزاجانپور بیشتر استفاده می‌کرد تا در بازی‌های بعدی  که امتیازاتشان اهمیت بیشتری دارد کمک حال تیم‌ ‌ملی باشند. معتقدم هم تعویض‌ها و هم گرفتن زمان‌های استراحت از سوی کادر فنی ایران بسیار دیر انجام شد. هر چند ما در آن لحظه جای سرمربی نیستم  ولی با تعویض‌های به موقع و نه در چند امتیاز پایانی و گرفتن زمان‌های استراحت در لحظات مناسب می‌شد از فرانسه امتیاز گرفت.

آرمات در پایان درباره دو دیدار بعدی تیم‌ ‌ملی والیبال ایران در هفته‌ اول لیگ ملت‌ها برابر استرالیا و ژاپن، اظهار کرد: برابر این دو تیم در سالیان اخیر زیاد بازی کرده‌ایم و خوشبختانه همواره پیروز زمین بوده ایم. استرالیا در بازی نخست برابر ژاپن شکست خورد و این نشان از آن دارد که ژاپنی‌ها در ماه‌های اخیر اردوهای خوبی داشتند و تیم بهتری را روانه رقابت ها کرده‌اند. بازی برابر استرالیا سنگین نیست مگر این که حریف فوق‌العاده‌ ظاهر شود. باید از اشتباه‌های فردی در بازی با فرانسه درس گرفت چرا که در دو بازی برابر استرالیا و ژاپن و امید داشتن برای صعود به دور نهایی محکوم به پیروزی هستیم. این دو تیم از ایران می ترسند و با آنالیز خوب می‌توان به دو پیروزی شیرین دست یافت.

انتهای پیام

نوشته آرمات: برابر استرالیا و ژاپن محکوم به بردیم/ در حمله ضعیف بودیم اولین بار در بازار پیچ – سایت جامع اخبار و فن آوری پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

غار زینگان، بهشت فراموش نشدنی در ایلام

استان ایلام یکی از استان های غربی کشور ایران است و دارای آب هوای خشک، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *