Home / اخبار / آب شیرین کن 100هزار مکعبی بندرعباس وارد مدار می شود…
قیمت تور استانبول

آب شیرین کن 100هزار مکعبی بندرعباس وارد مدار می شود…

به گزارش ایرنا، فریدون همتی روز دوشنبه در نشست شورای حفاظت از منابع آب استان هرمزگان، اظهار داشت: با بهره برداری ازاین مرحله ازآب شیرین کن، بخشی از تامین آب مورد نیاز از این طریق صورت خواهد گرفت.
وی ادامه داد: به تدریج با راه اندازی کامل آب شیرین کن های در حال احداث، در سال های آینده آب موجود در سدهای شرق استان به خصوص در شهرستان میناب برای تقویت بخش کشاورزی، باغ و زمین زراعی مورد استفاده قرار می گیرد.
استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: جلوگیری از هدر رفت آب در خطوط انتقال، راه اندازی چاه های جدید در سد شمیل و نیان و جلوگیری از آبیاری فضای سبز با آب شرب از برنامه های در حال اجرا برای تامین آب شرب بندرعباس است.
همتی بیان داشت: اصلاح الگوی کشت محصولات کشاورزی و مصرف بهینه آب در این بخش باید جدی گرفته شود تا شرایط اطمینان بخشی برای کشاورزان استان فراهم شود.
استاندار هرمزگان اظهار داشت: دولت منابع خوبی برای عبور از خشکسالی به استان اختصاص داده است.
همتی یاد آور شد: با توجه به خشکسالی حاکم و کمبود بارندگی در استان با شرایط سختی مواجه هستیم، اما دولت منابع خوبی را برای عبور از این وضعیت اختصاص داده است.
وی اضافه کرد: اقدام قابل توجهی به منظور گذر از بحران کم آبی در دست انجام است اما در این میان از مردم نیز خواستاریم تا مساله کمبود آب را جدی گرفته و صرفه جویی در مصرف آب را در اولویت قرار دهند.
بیش از دو دهه خشکسالی و کم آبی در هرمزگان موجب خشک شدن 365 حلقه چاه آب آشامیدنی، 18دهنه چشمه و قنات ، 100 حلقه چاه و کاهش آب 135حلقه چاه بین30 تا 70 درصد شده است.
از 74 دشت موجود در هرمزگان تمامی آن ها دارای بیلان منفی هستند و 38 دشت ممنوعه بوده و باقی دشت ها نیز شور است.
تداوم خشکسالی و کاهش نزولات جوی موجب شده این استان در طول شبانه روز با 900 لیتر بر ثانیه کمبود آب مواجه شود.
در حال حاضر میزان تولید آب در استان هرمزگان برابر با 3 هزار و 600 لیتر بر ثانیه در شبانه روز است اما نیاز آبی این استان برابر با 4 هزار و 500 لیتر بر ثانیه در این بازه زمانی است.
برای رفع مشکل کم آبی بندرعباس مرکز استان هرمزگان پروژه های مختلفی تعیین شده که از جمله مهمترین آنها پروژه آب شیرینکن 100هزار مترمکعبی این شهر است که تیرماه سال 91 کلنگ احداث آن به زمین خورد.
آب شیرین کن 100 هزار مترمکعبی شهر بندرعباس در نزدیکی صنایع بزرگ در غرب بندرعباس در دست ساخت است.
پیش از این امین قصمی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری هرمزگان اعلام کرده بود: با تکمیل این طرح تا پایان سال 98، 40 درصد نیاز آبی شهر بندرعباس (یک هزار 150 لیتر بر ثانیه) از طریق آب شیرین کن تامین خواهد شد.
7198/ 6048

انتهای پیام /*

نوشته آب شیرین کن 100هزار مکعبی بندرعباس وارد مدار می شود… اولین بار در بازار پیچ – سایت جامع اخبار و فن آوری پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو چگونه است؟ بهترین مرکز تفریحی باکو

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو مکانی نام آشنا برای ایرانیانی است که علاقه زیادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *