Home / روسیه / (تصاویر) زمین، نمایشگاه تابلو‌های شگفت‌انگیز از فضا
تور ارزان استانبول

(تصاویر) زمین، نمایشگاه تابلو‌های شگفت‌انگیز از فضا

(تصاویر) زمین، نمایشگاه تابلو‌های شگفت‌انگیز از منظر فضا+تصاویر

ییسرگئی ریازانسکی دانشمند و فضانورد روس که تا به حال دو بار به فضا سفر کرده و بیش از ۳۰۰ شبانه روز در ایستگاه فضایی بین‌المللی اقامت داشته، در جریان سفر‌های فضایی خود عکاسی را به عنوان یکی از کار‌های مورد علاقه‌اش با جدیت دنبال می‌کرد.

به گزارش ایسنا؛ او توانست چند هزار عکس از زمین بگیرد که منظره‌های مختلفی را با نگاهی هنری به نمایش می‌گذارد. او معتقد است زمین، نمایشگاهی با هزاران تابلو شگفت انگیز است و اینک تصمیم دارد به تدریج این تصاویر را منتشر کند. بعضی از عکس‌های او منظره‌های شگفت‌انگیزی از زمین را به نمایش می‌گذارد، زیرا زمان‌های اقامتش در مدار، فصل‌های مختلفی را شامل می‌شده و تفاوت‌های آب و هوایی منجر به بوجود آمدن طرح و نقش‌های عجیبی از سیاره ما شده است.

(تصاویر) زمین، نمایشگاه تابلو‌های شگفت‌انگیز از منظر فضا+تصاویر

تصویر بالا مربوط به بولیوی است. این کشور مدت‌ها است که برای کاشت محصولات کشاورزی و مراتع اقدام به جنگل‌زدایی کرده و میانگین نرخ جنگل‌زدایی در آنجا بالاترین در آمریکای جنوبی است. در این تصویر مناطق کشاورزی و جنگلی در کنار هم، با نظم خاصی دیده می‌شود.

(تصاویر) زمین، نمایشگاه تابلو‌های شگفت‌انگیز از منظر فضا+تصاویر

عکس بعدی متعلق به منطقه آمور در شرق دور روسیه است. رودخانه‌های این منطقه در فصل سرمای زمستانی زیبایی خاصی به آن می‌دهد. در این رودخانه‌ها بیش از ۱۴۰ گونه ماهی زندگی می‌کنند که بیشتر از هر رودخانه روسیه است.
منطقه مرتفع و کوهستانی خان تنگری در مرز چین-قرقیزستان و قزاقستان قرار دارد خان تنگری در زبان مغولی به معنی “خان آسمان” است. مردم این منطقه کوهستانی و صعب العبور از کهن‌ترین قبیله‌های ترک- مغول به شمار می‌روند.

(تصاویر) زمین، نمایشگاه تابلو‌های شگفت‌انگیز از منظر فضا+تصاویر

ریازانسکی در توصیف عکس بعدی نوشته است: در این تصویر چه می‌بینید؟ پرنده؟ سفره ماهی؟ تختخواب؟ نه این عکس جایی است که رودخانه اِبرو در اسپانیا به دریای مدیترانه می‌ریزد.

قیمت تور روسیه

About kiyomars

Check Also

صفحه نخست روزنامه‌های شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷

رهبر معظم انقلاب:‌دستگاه‌های مسئول، حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان را با جدیت دنبال کنند، نمایش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *