Home / روسیه / اتهام جدید ایران؛ تاثیرگذاری بر انتخابات کنگره آمریکا
تور ارزان استانبول

اتهام جدید ایران؛ تاثیرگذاری بر انتخابات کنگره آمریکا

اتهام جدید ایران؛ تاثیرگذاری بر انتخابات کنگره آمریکا

فرارو– یک مقام بلندپایه اطلاعاتی آمریکا مدعی شده ایران و چند قدرت خارجی دیگر تلاش‌هایی برای تاثیرگذاری بر انتخابات اخیر آمریکا انجام داده‌اند.

به گزارش فرارو به نقل از رویترز، دان کوتس، رئیس دستگاه اطلاعات ملی آمریکا، مدعی شد قدرت‌های خارجی، از جمله ایران، روسیه و چین، تلاش کردند در انتخابات میان‌دوره‌ای ۲۰۱۸ کنگره آمریکا بر رأی‌دهندگان تاثیر بگذارند، اما هیچ مدرکی درباره نفوذ به سیستم‌های رأی‌گیری آمریکا وجود ندارد.

کوتس افزود جامعه اطلاعاتی تاثیر تلاش‌های اعمال نفوذ خارجی بر نتایج انتخابات را ارزیابی نکرده است.

یافته‌های جدید در گزارشی آمده که کوتس، طبق یک فرمان اجرایی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، به ترامپ و آژانس‌های درگیر در امنیت انتخابات تحویل داده است. در پی انتشار ارزیابی‌های اطلاعاتی درباره مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ به نفع ترامپ؛ این فرمان، که در سپتامبر گذشته توسط ترامپ امضا شده بود، مداخله در انتخابات آمریکا را یک فوریت ملی اعلام کرد.

کوتس در عین رد کردن نفوذ خارجی به درون سیستم‌های رأی‌گیری آمریکایی، مدعی شد: «روسیه و سایر کشور‌های خارجی، از جمله چین و ایران، برای تامین منافع راهبردی‌شان، فعالیت‌های اعمال نفوذ انجام دادند و کارزار‌های پیام‌رسانی به آمریکا به راه انداختند.»

این مقام اطلاعاتی، جزئیاتی درباره عملیات اعمال نفوذ خارجی بر انتخابات اخیر آمریکا ارائه نداده است.

گفتنی است که در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا، گزارش‌های فراوانی درباره احتمال تاثیرگذاری روسیه بر انتخابات مزبور و حتی تبانی روسیه با ستاد انتخاباتی ترامپ منتشر شده است. رابرت مولر، بازپرس ویژه پرونده تحقیقات دخالت در انتخابات، همچنان درباره تبانی محتمل در انتخابات ۲۰۱۶ تحقیق می‌کند. اما ترامپ، مکررا ادعا‌های تبانی و نیز تحقیقات مولر را رد کرده است.

قیمت تور روسیه

About kiyomars

Check Also

صفحه نخست روزنامه‌های شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷

رهبر معظم انقلاب:‌دستگاه‌های مسئول، حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان را با جدیت دنبال کنند، نمایش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *