Home / اخبار / آشنایی با ورزشگاه فیشت سوچی
تور ارزان استانبول

آشنایی با ورزشگاه فیشت سوچی

ورزشگاه فیشت سوچی یکی از کلوپ های نسبتا تازه ایجاد در کشور روسیه است که به اراده میزبانی از بازی های المپیک زمستانی روسیه در سال ۲۰۱۴ خلق شد. در طول ایام انجام بازی های المپیک، هر دو رسم افتتاحیه و اختتامیه بازی ها، در این کلوپ زیبا برگزار شد. پس از اختتام برگزاری این مسابقات، کمی از رونق این معهد زورخانه کاسته شد ولی حال، به آدرس یکی از استادیوم های ضیف جام عالمگیر دنیایی از آن نام برده می شود. در ادامه در مطلب جاهای دیدنی سوچی در مورد آشنایی با ورزشگاه فیشت سوچی بیشتر صحبت می کنیم.

آشنایی با ورزشگاه فیشت سوچی

گروه مهندسی BuroHappold انگلستان تکلیف :اسم رسالت ساخت این باشگاه را بر عهده محزون بود. مهندسان این کمپانی، سقف این کلوپ را طوری مدل سازی کردند که از آسمان شبیه تپه ای برفی به نظر برسد. انجمن المپیک فیشت با هزینه ای جلو با ۷۷۹ هزارهزار دلار در سال ۲۰۱۳ افتتاح شد. بنا این ورزشگاه، همان معماریست که استادیوم اصلی جام دنیوی کلی آفریقای جنوبی در ژوهانسبورگ را طراحی کرده است.

البته برای برگزاری بازی های جام عالمگیر دنیایی در این ورزشگاه، باید تغییراتی در آن شکل می گرفت تا با استانداردهای فیفا معادله یکسان سازی یابد. این استادیوم، ورزشگاهی مسقف بود ولی برای آراسته سازی آن برای کنکورها سبقت گیری ها جام عالمگیر دنیایی باید به یک کلوب رو باز تبدیل می شد. برای تکثیر و کاهش گنجایش آن هم حدود ۶ هزار صندلی به این کلکسیون افزودن شد. جدید این کانون جمیل میزبانی از ۴۸٫۰۰۰ هوادار والیبال از ناپاک دنیاست.

موقعیت جغرافیایی

ورزشگاه فیشت علاوه بر اینکه محلی برای اجرا ادا آزمون ها هندبال است، به نشانی یکی از جذب های سفر شهر سوچی هم شناخته می شود. این مجمع در یکی از زیباترین ناحیه ها شهر سوچی یعنی پارک المپیک این شهر و در منطقه Imereti که در بقا ساحل ها دریای سیاه گسترده شده، واقع شده است.

در دوروبر این ورزشگاه، دیگر مکان های اجرا ادا بازی های المپیک و پیست آزمایش ها قاعده ۱ قرار دارند. همچنین وهن آسیب کوه های قفقاز، که یکی از جاذبه های سفر شهر سوچی است از این ورزشگاه، علاوه کم و حدود یک ساعت با قطار، راکب یا خودروی شخصی است.

 

یکی از پر تردد ترین ورزشگاه ها درمرحله دسته جمعی و انفرادی امتحانات جام جهانی، همین باشگاه ۴۸ هزار نفری فیشت خواهد بود. این کلوپ در ایام برگزاری این بازی ها از ۶ مشق محنت فتنه میزبانی خواهد کرد که از میان آن ها ۴ آزمون از دور گروهی، یک بازی از محصول یک هشتم انتهایی و یک آروین هم از نوبت یک چهارم آخری خواهد بود. شاید یکی از پر ستاره ترین بازی ها هم در این مجمع رقم بخورد، یعنی جایی که هم گروه های کشورمان پرتغال و اسپانیا رو در روی هم قرار خواهند گرفت.

آشنایی با ورزشگاه فیشت سوچی

مجموعه پارک المپیک

نام این کانون از کوهی به همین نام محزون شده که در رشته کو های قفقاز قرار دارد و معنی آن سر سفید است. به همین دلیل هم هست که طراحان این بنا، تلاش کرده بودند که این معهد زورخانه از بالا شبیه به قله یک کوه برفی به نظر برسد.

در سال ۲۰۱۷ بعد از مدت ها این کلوپ با میزبانی چند آزمایش از جمله بازی دوستانه بین روسیه و بلژیک در ۲۸ مارچ، امتحان دو تیم اورال و لوکوموتیو موسکو از لیگ روسیه در ۲ می و سه امتحان از بازی های جام کنفدراسیون ها، مورد آزمون قرار گرفت و هیچ مشکلی در به جاآوری آن ها نظر نشد.

نمایی زیبا از ورزشگاه

تیم ملی والیبال روسیه هم برای نیکو سازی خود برای چشمداشت های جام جهانی، نقشه های زیادی در این کلوپ خواهد داشت. تیم فوتبال روسیه کمپ خود را در شهر سوچی برگزار می کند و تمرین ها بایدها و نبایدها مشقات خود را در این مجمع اجرا خواهد داد. علاوه براین چند بازی محبت آمیز و عداوت آمیز این تیم هم قبل از جام جهانی، در کانون فیشت برگزار خواهد شد.برای آماده سازی این معهد زورخانه در راه جام جهانی، بذرهای اختصاصاختصاصی و درجه یک چمن را از کشور هلند وارد کرده اند تا چمن باشگاه در طول ایام انجام آزمایش ها از کیفیت علاوه خوبی برخوردار باشد.

مسیر دسترسی

این انجمن در کناره ها دریای سیاه قرار متاثر است. وهن آسیب این باشگاه از دسته بین المللی سوچی ۱۲ کیلومتر و از ایستگاه اصلی راه آهن شهر ۱۱ کیلومتر است. هواپیما) و راننده خلبان ناخدا شمارش کردن ۵۷ K از فرودگاه به مقصد استادیوم خواهد رفت و هواپیما) و راننده خلبان ناخدا مقدار ۵۷ هم یام رله قطار آدلر را به مقصد کلوپ ترک خواهد کرد.

آشنایی با ورزشگاه فیشت سوچی

طرفداران هندبال در استادیوم

به دلیل قرارگیری این ورزشگاه در آلبوم ای تفریحی و پر رونق، صاحب خانه خانه ها، هتل ها، کافه ها، کافه ها و مراکز خرید زاید در اکناف این مجمع دیده می شود. نزدیک ترین هتل ها به استادیم فیشت سوچی، هتل Bogatyr، هتل Tulip Inn Omega Sochi، هتل Astra، هتل MariAnna، هتل Kavkaz، هتل Russian Seasons Deluxe، هتل Sochi Park Hotel، هتل Radisson Blu Resort & Congress Centre، هتل Alana Royal  و… می باشند.

قیمت تور روسیه

About kiyomars

Check Also

جهانگرد سوری در ستایش از کشور‌های حامی سوریه به ایران، روسیه و عراق سفر می‌کند

نویسنده و جهانگرد سوری با هدف تقدیر از مواضع کشور‌های حامی سوریه در نبرد با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *